Як прикрасити торт власноруч

Кулінарні секрети

plac-1po

Оздоблення торта – це різновид кондитерського мистецтва, яке використовує глазур та інші їстівні декоративні елементи, щоб робити прості торти більш візуально цікавими. Як альтернатива, торти можуть бути сформовані і скульптурно нагадувати тривимірні особи, місця та речі. Торти прикрашають для відзначення спеціального свята (наприклад, день народження або весілля). Вони також можуть відзначати національні чи релігійні свята або використовуватись для просування комерційних заходів. Тим не менш, торти можна готувати і прикрашати практично для будь-якої нагоди. Оздоблення торта зазвичай передбачає покриття його тим чи іншим видом крему, а потім за допомогою декоративного цукру, цукерок, шоколаду або мастики. Це стало формою неповторного мистецтва і коливається від просто оформленого одношарового тортика до багатошарового 3-мірного творіння, прикрашеного їстівними стрічками із цукру. Ранні способи виготовлення форм для вирізання з торта та поєднання їх для створення структури були замінені заздалегідь сформованими панно у формі персонажів, а також формування тортів з помадки та різних форм марципану.

Причудливо прикрашені тістечка вже розповсюдилися за межі кулінарних шоу і увійшли в життя всіх, хто готовий прийняти цей виклик. Ми звикли до того, що ті, хто має гроші, частіше замовляють готові вироби аби уникнути додаткових труднощів. Як з’ясовується, деякі не бояться забруднитися заради дивовижного торту. Наприклад, кілька місяців тому одна з найбільш талановитих і привабливих гравців в покер, Лів Борі, приготувала прекрасний торт для свого хлопця. Торт був прикрашений головоломкою, яку фанати мали розгадати в Twitter. Значення математичного виразу на поверхні дорівнювала віку її обранця. Інші знаменитості, такі як Блейк Лайвлі, Джесіка Біл і Емма Стоун, люблять випікати в цілому, але не ускладнюють собі життя мастикою та прикрашанням.

Ніщо так не піднімає святковий настрій, як ярусний торт. Яруси можна створити шляхом простого «склеювання» двох коржів за допомогою крему, або розділивши один торт на декілька ярусів для драматичного та більш вишуканого ефекту.

Вам знадобиться:

• Довгий зубчастий ніж

• Пергаментний папір

• Харчова плівка

plac-2po

Обрізка коржів

Обрізаючи верхівки та дно коржів, можна змочити яруси тортів простим цукровим сиропом. Це зробить торт солодшим і ароматнішим, а також убезпечить його від пересихання. Більшість тортів виграють від простого сиропу, а для бісквітних тортів це просто необхідність. Крім того, якщо ваш торт випечений з верхівкою у формі купола, його обрізання є найкращим способом створення рівних шарів для укладання.

Щоб обрізати торт, необхідно спочатку дати йому повністю охолонути, щоб він не розсипався, коли його почнуть розрізати. Покладіть його на плоску ріжучу дошку, на аркуш пергаментного паперу. (Якщо у вас є спеціальна підставка, використовуйте її.) Тримайте долоню своєї незайнятої руки на куполі. За допомогою руки, в якій триматимете ніж, легко прикиньте край торта, де ви будете робити надріз.

• Тримайте ніж на одному рівні

• Плавно рухайте торт

• Після того, як ви зробили один надріз, поверніть пиріг близько на 45 градусів і повторіть

• Обрізайте і обертайте, поки не обробите весь торт

Крихтовий шар

Застосування “крихтового покрову” – це найкращий спосіб досягти професійних результатів, особливо якщо вам потрібен гладкий торт. Крихтовий шар, по суті, є тонким шаром мастики, який допоможе ущільнити крихти, так що ваш останній шар мастики буде легко нанести і виглядатиме ідеально.

Вам знадобиться:

• Круглі картонні кола для тортів

• Простий сироп та кондитерська щітка

• Мастика

• Офсетна лопатка або широкий, плоский ніж

• Волога губка або тканина для прибирання лишніх крихт

1. Покладіть свій найменш досконалий корж на круглу підставку або пергамент, і промокніть простим сиропом за допомогою щітки.

2. Використовуючи офсетну лопатку або ніж, нанесіть велику порцію крему на вершину коржа і рівномірно розмажте по поверхні практично до краю – вага наступних ярусів змусить крем дійти до країв. На верх покладіть наступний шар. Наносьте простий сироп та крем на кожному наступному кроці. Коли ви досягнете свого останнього шару, нанесіть сироп та крем, розмазуючи крем прямо до краю коржа. Додайте порцію крему на бік торта, і розмажте тонко, покривши стільки площі, скільки зможете.

3. Коли сторони торта повністю замазані, пройдіться лопаткою по бокам торту ще раз, щоб розгладити будь-які нерівності. Не переживайте, якщо певні частини торту не покриті мастикою. Торти зазвичай покривають мастикою або кремом двічі, щоб забезпечити рівномірність поверхні. Поставте торт в холодильник чи морозильник, поки він не затвердіє.

plac-3po

Останній шар мастики

Нанесіть останній шар мастики, виконавши ті ж самі дії, що описані вище, але використовуйте щедріші порції мастики. Покривши вершину та сторони торта, можна залишити його гладким і сучасним, або зробити його пухнастим та домашнім. Використовуйте задню частину ложки або верхівку шпателя, щоб зробити сучки і піки, додаючи трохи більше мастики, якщо це необхідно. Завершіть прикрашання торта свічками, кольоровою чи шоколадною стружкою, квітами або будь-якими іншими прикрасами.