Сьогодні ми з вами готуватимемо вишневий перекладанець. Процес приготування цього пляцка досить трудомісткий та затратний в часі. Адже нам треба випекти окремо три коржі та приготувати дві маси для перекладання. Але результат того вартий. Пухке тісто, солодкий ніжний крем та вишнева кислинка мусу поєднуються у неймовірну смакову та кольорову гаму. Спробуйте!
Вишневий перекладанець – інгредієнти
- Для темного коржа:
- Яйця – 2 штуки.
- Цукор – 3 ст.л.
- Борошно – 2 ст.л.
- Какао – 2 ст.л.
- Розпушувач – ½ ч.л.
- Олія – 1 ст.л.
- Для світлого коржа:
- Яйця – 2 штуки.
- Цукор – 3 ст.л.
- Борошно – 2 ст.л.
- Крохмаль кукурудзяний – 2 ст.л.
- Розпушувач – ½ ч.л.
- Олія – 1 ст.л.
- Для білого крему:
- Молоко – 300 мл.
- Цукор – 5 ст.л.
- Манка – 4 ст.л.
- Масло – 120 г.
- Для вишневої маси:
- Вишня без кісточки – 750 г.
- Лимонний сік – 3 ст.л.
- Цукор – 2 ст.л.
- Желатин – 7,5 ч.л.
- Вода – 7,5 ст.л.
Цікаве відео з нашого каналу:
Вишневий перекладанець – приготування
Усі інгредієнти для коржів мають бути кімнатної температури.
Почнемо з приготування темних коржів. В переліку інгредієнтів вказано кількість продуктів для одного коржа. Ми печемо два коржі, тому кількість інгредієнтів збільшуємо вдвічі.
Білки відокремлюємо від жовтків. Білки збиваємо до густої піни, по ложці додаємо цукор, збиваємо, як на безе. По одному додаємо жовтки, продовжуючи збивати. Додати олію, та ще раз трішки вимішати. Просіяне борошно змішуємо з какао, розпушувачем та розпушувачем, обережно вимішуємо лопаткою.
Дно форми (24х24) застеляємо пергаментом (боки не вистеляємо і не змащуємо), викладаємо тісто. Ставимо форму у розігріту до 180 градусів духовку та випікаємо корж близько 20 хвилин, до сухого сірника.
Корж охолоджуємо в формі, ножем акуратно відділяємо корж від боків форми, виймаємо корж, знімаємо пергамент.
Другий темний корж готується так само. Світлий корж готується аналогічно, тільки замість какао ми додаємо крохмаль.
Тепер готуємо білий крем з манкою. Молоко ділимо на 2 рівних частини, до однієї додаємо цукор та ставимо на вогонь, доводимо до кипіння. До другої частини молоко висипаємо манку. У кипляче молоко виливаємо молоко з манкою. На маленькому вогні, постійно помішуючи, варимо до загустіння маси. Накриваємо щільно кришкою, загортаємо щілини фольгою та залишаємо до повного охолодження.
М’яке масло збиваємо до пухкої кремової маси, по ложці вводимо манку (кімнатної температури), не припиняємо збивати.
Залишилося приготувати вишневу масу. Вишні викладаємо в каструлю, додаємо лимонний сік та цукор, варимо на малому вогні 10-15 хвилин. Даємо вишням трішки прохолонути та збиваємо блендером до однорідної мусової маси.
Желатин заливаємо гарячою водою, помішуємо до повного розчинення та охолодження, додаємо до желатину кілька ложок вишневого мусу, розмішуємо, виливаємо до решти мусу.
Залишаємо масу застигати до того моменту поки вона почне густішати.
Починаємо збирати перкладанець. На низ кладемо темний корж, змащуємо його половиною білого крему. На крем викладаємо третину вишневої маси (вона має бути достатньо густою, щоб намащувати, але не має текти). На вишневу масу викладаємо світлий корж, знову третину вишневої маси, ставимо в холодильник до загустіння (7-10 хвилин). На застиглу вишневу масу викладаємо решту білого крему, викладаємо темний корж та зверху покриваємо рештою вишневого мусу. Знову відправляємо наш перекладанець в холодильник.
Нарізуємо перекладанець на порційні шматки та подаємо до столу. Смачного!