Заварне тісто

Кулінарні секрети

vipechene_zavarne_tisto

Заварне тісто можна використовувати для випічки різних кондитерських виробів: тістечок, еклерів, профітролів… Така випічка є універсальною, адже наповнити готове тісто можна не лише солодким кремом, а й подавати у вигляді закусок, наповнивши їх різноманітними паштетами чи, навіть, салатами. Таке тісто дає багато простору для втілення різноманітних фантазій, адже кожна господиня, може придумати свій оригінальний наповнювач.

Приготування заварного тіста складається з двох етапів:

 1. варіння суміші води, борошна та масла.
 2. вмішування в зварене тісто яєць.

Заварне тісто – інгредієнти

Масло – 110 г.
 • Вода – 290 мл (270 г).
 • . . . . . .

 • Сіль – 3 г.
 • Борошно (вищого гатунку)** – 225 г.
 • Яйця* – 400 г (6-7 штук).
 • Цікаве відео з нашого каналу:

  Заварне тісто – приготування

  У каструлю вливаємо воду, додаємо масло та сіль, доводимо суміш до кипіння. Постійно помішуючи всипаємо все борошно. Варимо на малому вогні приблизно 5-6 хвилин, постійно помішуючи.

  zavarene_tisto

  Добре зварене тісто не прилипає до ложки та до каструлі. Знімаємо тісто з вогню та перекладаємо його в миску. Коли маса трохи охолоне (приблизно 10 хвилин) поступово додаємо яйця та добре вимішуємо тісто.

  *Примітка: яйця бувають різні – великі і зовсім малі – тому в інгредієнтах вказана саме вага усієї яєчної маси для тіста.

  gotove_zavarne_tisto

  Коли усі яйця вмішані, тісто готове до випікання.

  ** Борошно також буває різної якості. Варто слідкувати за станом тіста, воно не повинно бути занадто густим або дуже рідким. Готове тісто має бути блискучим, добре вимішаним та однорідним. Тісто має сповзати з ложки широкою важкою смугою.

  gotove_tisto_na_formi

  Викладаємо тісто на застелену пергаментом форму, надаємо йому будь-якої форми. Таке тісто також можна використати для приготування пляцка «Карпатка». З цієї кількості інгредієнтів виходить 2 коржі 18*25 см.

  vipechene_zavarne_tisto

  Випікати таке тісто можна двома способами.

  1. У заздалегідь нагрітій до 190 градусів духовці близько 30-35 хвилин (дверцята духовки злегка відкрити і зафіксувати, щоб не закривалися).
  2. У заздалегідь нагрітій до 200 градусів духовці близько 20 хвилин до рум’яності, потім зменшити температуру до 160 градусів і досушити 10-15 хвилин (дверцята духовки мають бути закриті).

  Previous post

  Простий шоколадний бісквіт

  NEXT post

  Найсмачніні пляцки з ревеню

  Written by

  Наталка