Криптовалюта: її види та переваги

Кулінарні секрети

frilans_kuhnya_2

Крипта – цифрова валюта, яка працює без участі банків, та побудована на технології блокчейн. Для купівлі та продажу використовується біржа криптовалюти, а для зберігання – цифрові гаманці. Розібравшись в основах криптовалюти, ви зробите перший крок до прийняття обґрунтованих рішень у своїй інвестиційній стратегії. Тільки так ви зможете досягти успіху на крипторинку, який швидко розвивається.

Як розібратися в криптовалюті?

Починати знайомство із криптовалютною сферою варто з появи першої цифрової монети – Біткоіна. Саме звідси виникає відповідь на запитання, хто придумав криптовалюту. Біткоін був представлений світу у 2009 році Сатоші Накамото. Під цим псевдонімом ховається людина чи група людей, які розробили протокол першої крипти та програмне забезпечення для його реалізації. Досі не вдалося розкрити особу творця Біткоіна.

Сьогодні на ринку доступні різні види криптовалют зі своїми задачами та властивостями. Користувачі довго придивлялися до крипти, оскільки ідея цифрових грошей була новою. Незважаючи на це, криптоактиви набули популярності та наростили цінність.

Переваги криптовалюти

Більш простий переказ грошей безпосередньо між двома користувачами без підключення третьої сторони. Для захисту застосовуються відкриті та закриті ключі, різні форми систем винагороди (доказ роботи чи доказ частки).
 • Висока швидкість у порівнянні зі звичними грошовими переказами, оскільки сенс криптовалюти будується на відсутності сторонніх посередників.
 • Вигідні інвестиції, оскільки монети перспективних криптопроектів зростають у ціні з роками.
 • Криптовалюта – це, простою мовою, проміжна валюта для спрощення грошових переказів через кордони. Наприклад, фіат конвертується в Біткоін, після чого переводиться за кордон, а потім знову проходить конвертацію у фіатні гроші призначення. Це робить процес дешевшим та простим.
 • Як влаштована криптовалюта: види

  Усі цифрові валюти можна розділити на 3 ключові групи:

  1. Біткоін.
  2. Альткоіни.
  3. Токени.

  Біткоін – це перша крипта, яка і сьогодні залишається лідером із ринкової капіталізації. Це також однорангова електронна платіжна система, за допомогою якої можна проводити операції без участі банків та інших фінансових установ.

  Альткоіни – це решта криптовалюти, створена після Біткоіна. Перше, чим відрізняються – мережі у криптовалюті. Усі альткоіни можуть працювати у своїх мережах, використовуючи технологію розподіленого реєстру (DLT). Блокчейн є найбільш відомим та затребуваним типом DLT. Унікальність альткоінів закладається у варіативності базового коду кожного протоколу. До категорії альткоінів також входять стейблкоіни, у яких курс має підкріплення у вигляді сильних фіатних валют, товарних цінностей або інших криптовалют.

  Токени – це грошові сурогати чи одиниці обліку на цифровому балансі. Їх можна порівняти з віртуальними цінними паперами чи електронними жетонами. Токени можуть бути емітовані централізовано та децентралізовано. Для роботи з криптовалютою потрібно зареєструватися на криптобіржі, наприклад, WhiteBIT – однієї з найбільших європейських криптоплатформ.

  Previous post

  Шоколадний сирник з вишнею та желе (без випічки)

  NEXT post

  Кава — улюблений ритуал кожного ранку

  Written by

  fersht